Jesteśmy producentem podstawek różnego przeznaczenia z kamienia naturalnego: granitu i marmuru. Na blogu dzielimy się informacjami o naszych produktach, inspiracjami, przepisami oraz ciekawostkami. Zapraszamy do lektury!

Apetyczne wnętrza kuchenno-łazienkowe

Czyli dlaczego warto zainwestować w blaty z kamienia naturalnego

Granit użyty jako wyspa kuchenna wraz z otworem na podwieszony zlew.

Blaty z granitu posiadają wiele zalet, od wysokiej odporności na uszkodzenia i temperaturę, gładką, przyjemną w dotyku powierzchnię, aż po możliwość wykorzystania ich w dodatkowych, pozornie niewiążących się z tymi przedmiotami zastosowaniach.

Jasny granit wykorzystany jako blat łazienkowy. Piękny, łatwy w czyszczeniu i sterylny.

Jednak mało kto wie, jak skutecznie ten materiał zabezpiecza nas przed szkodliwym wpływem gromadzących się bakterii.

Granit jest kamieniem, który charakteryzuje się pewnymi niezbędnymi cechami, jeśli chodzi o przeciwdziałanie gromadzeniu się bakterii. Przede wszystkim jest to materiał o niskiej nasiąkliwości (szczególnie jeśli poddany został dodatkowo impregnacji). Cecha ta sprawia, że nasz granit nie będzie nasiąkał płynami a nawet tłuszczami, gdy poddamy warstwę kamienia odpowiedniej impregnacji. Pozwala to na uniknięcie gromadzenia się bakterii w resztkach mogących osadzać się w szczelinach kamienia. Jednak to także nie jest problemem…

Blat kuchenny z marmuru

Granit jest kamieniem o wyjątkowo wysokim poziomie gęstości, dzięki czemu ewentualne przeniknięcia dotyczą tylko wierzchniej warstwy, skąd można je w bardzo łatwy sposób usunąć. Niezwykła trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz temperaturę, zapewnia nam dodatkowo brak rys czy ubytków podczas codziennego użytkowania. Uwagę zwraca też wyjątkowa łatwość w utrzymywaniu czystości granitu. Dzięki swojej gładkiej, polerowanej powierzchni, ewentualne zabrudzenia łatwo usunąć jedynie przy pomocy wody, natomiast jeżeli zabieramy się za wyczyszczenie zaschniętych pozostałości, na przykład posiłku czy wosku, nie musimy obawiać się o to, że kamień ulegnie zniszczeniu przez środki czystości – jest na nie odporny dzięki swojej niskiej nasiąkliwości.

W porównaniu do tradycyjnej, drewnianej deski, która po pewnym czasie wygląda jakby ktoś na niej rąbał drewno na opał, granit ma znaczna przewagę, nie tylko pod względem higienicznym lecz także w niemal każdym aspekcie.Drewniane podstawy jedynie lepiej przyjmują ciosy metalowego tłuczka.

Odradzamy korzystanie z niego podczas używania granitowych blatów, ponieważ wynika to ze specyfiki materiału. Jednakże wszystkie inne cechy przemawiają na korzyść granitu – brak zarysowań, wyżłobień, niemal zerowa nasiąkliwość oraz prostota czyszczenia sprawia, że granit jest materiałem bardzo sprzyjającym przeciwdziałaniu gromadzeniu się bakterii.

A przecież każdy z Nas docenia zdrowie i lepiej się czuje w czystym, sterylnym otoczeniu..

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w naszym sklepie internetowym.

Jesteśmy producentem produktów z kamienia naturalnego do kuchni (deski do krojenia z granitu, kamienie do grilla) i do wystroju wnętrz (stoliki i blaty marmurowe, podstawki pod figurki/głośniki stereo).

Przejdź do sklepu