Jesteśmy producentem podstawek różnego przeznaczenia z kamienia naturalnego: granitu i marmuru. Na blogu dzielimy się informacjami o naszych produktach, inspiracjami, przepisami oraz ciekawostkami. Zapraszamy do lektury!

Na każdą okoliczność – prawdziwa włoska pizza

Jak zrobić włoską pizzę w domowych warunkach ? Poznaj magię kamienia do pieczenia pizzy.

Sposób na włoską pizzę z wykorzystaniem kamienia do pizzy

Pizza jest jedną z najchętniej wybieranych potraw podczas spotkań z przyjaciółmi, imprez integracyjnych a nawet randek. Jest także ulubionym daniem wielu fanów seriali oraz najczęściej wybieranym szybkim, a jednocześnie nie fast-foodowym posiłkiem w pracy czy po prostu w domu. Mamy sposób na to, by Wasze pizze były jeszcze pyszniejsze!

Pizza! Okrzyk ten wielokrotnie wyrwał się z naszych ust, gdy słyszeliśmy długo wyczekiwany dźwięk dzwonka.

O ile w większości przypadków nasza przywieziona pizza jest w porządku, to czasem zdarza się, że w pewnych miejscach jest przypalona, a ciasto bardziej przypomina bułę niż włoski wypiek lub też ilość składników pozostawia wiele do życzenia. Aby uniknąć takich sytuacji oraz zaimponować gościom, możemy zrobić pizzę własnoręcznie. Oprócz pewności, że pizza będzie na czas i składniki zadowolą wszystkich gości, będziemy mogli wydobyć prawdziwy smak pizzy poprzez wykorzystanie do jej stworzenia kamienia do pizzy – granitu.

Dzięki naturalnym właściwościom granitowego kamienia, takim jak świetna akumulacja cieplna, będziemy pewni, że ciepło równomiernie wypiecze nasze ciasto na całej jego powierzchni, a nie tylko na środku.

Dzięki tej cesze nie przypalimy krawędzi, a ciasto będzie dopieczone i chrupiące.

Jak uzyskać tak dobre ciasto?

Jeżeli korzystamy z granitu – jest to bardzo proste, wkładamy kamień na około 30 – 40 minut do piekarnika, stopniowo go podgrzewając. W międzyczasie możemy się zająć wyrabianiem ciasta. Jak to zrobić mogą Państwo sprawdzić tutaj. Po nagrzaniu granitu zsuwamy na niego naszą pizzę i czekamy.

Jak długo?

Otóż jedynie ok. 5-7 minut. Skumulowane w granicie ciepło całą swoją powierzchnią opiecze pizzę, dzięki czemu otrzymamy perfekcyjnie wypieczone ciasto, roztopiony, nie przypalony ser, oraz ciepłe, pyszne składniki.

Idealnie wypieczone na kamieniu ciasto do pizzy

Tak przyrządzona pizza nie zawiodła naszych oczekiwań, mamy nadzieję, że będziecie mieli podobne odczucia i że na dobre zasmakujecie w własnoręcznie robionym przysmaku prosto z rozgrzanego granitu.

Osoby, które wcześniej miały styczność z szamotem pewnie pomyślą: no tak piecze super, ale tego kamienia nie da się doczyścić… nic bardziej mylnego. W przypadku granitu jego struktura jest wypolerowana i tym samym czyszczenie jest bardzo proste i ekspresowe. Przyschnięte podczas pieczenia resztki np. sera po prostu zdrapujemy, sam kamień myjemy tylko wodą.

Dla tych, którzy już teraz nie mogą oprzeć się chęci zrobienia włoskiej pizzy w domu przedstawiamy naszą ofertę: kamień do pizzy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w naszym sklepie internetowym.

Jesteśmy producentem produktów z kamienia naturalnego do kuchni (deski do krojenia z granitu, kamienie do grilla) i do wystroju wnętrz (stoliki i blaty marmurowe, podstawki pod figurki/głośniki stereo).

Przejdź do sklepu