Jesteśmy producentem podstawek różnego przeznaczenia z kamienia naturalnego: granitu i marmuru. Na blogu dzielimy się informacjami o naszych produktach, inspiracjami, przepisami oraz ciekawostkami. Zapraszamy do lektury!

Stek szczęśliwy na granicie

Steki grillowane na kamieniu.

Grillowanie

Jedna z ulubionych czynności wykonywanych w wolnym czasie, aby mogło być uznane za udane potrzeba co najmniej kilku czynników takich jak pogoda, dobre towarzystwo oraz co najważniejsze – pyszne jedzenie. Oprócz tradycyjnych potrwa takich jak kiełbasy czy szaszłyki co raz częściej na grillach Polaków pojawiają się różnego rodzaju mięsa. Problem w tym, że kupienie dobrej jakości mięsa na grilla – steka wołowego czy też karkówki jest w miarę prostym zadaniem jednak już samo przygotowanie go – upieczenie stanowi spore wyzwanie.

Steki smażone na grillu w standardowy sposób bardzo często wychodzą przesuszone i twarde.

Zastanawiamy się wtedy: Czy może winne jest złej jakości mięso… może kupiliśmy starą wołowinę, a może zamiast polskiej czy amerykańskiej trzeba sięgnąć po argentyńską ?
Niestety, a może i stety musimy was rozczarować, ponieważ problem przeważnie nie leży po stronie złej jakości mięsa, a główny powodem jest jego nieodpowiednie smażenie..

Na szczęście dla wszystkich miłośników grilla i mięsa mamy świetne i bardzo skuteczne rozwiązanie do zastosowania w każdych warunkach domowo-ogródowych. Rozwiązaniem tym jest zwykły (a może i niezwykły jeśli zna się jego właściwości) kawałek kamienia naturalnego – wyszlifowany i wypolerowany GRANIT.

Co potrzebujemy ?

  • Grill
  • płytę granitową  o grubości 2 lub 3cm
  • mięso odpowiednio pokrojone i przygotowane (po dokładne przepisy odsyłamy na blogi kulinarne)

Jaka powinna być nasza magiczna płyta z kamienia ?

Na pewno dopasowana wymiarem do grilla, a ponad to nie za gruba 2 lub 3 cm to w zupełności wystarczająco żeby nie przeciążyć rusztu. Kolor kamienia czy też kraj jego pochodzenia nie ma tu żadnego znaczenia.

Dlaczego kamień idealnie nadaje się do smażenia ?

Jest kilka powodów, a najważniejsze to: idealna kumulacja/absorpcja ciepła oraz równomierne jego oddawania (granit smaży całą powierzchnią). Temperatury rzędu 300 stopni to dla granitu żadne wyzwanie ponieważ wytrzymuje bez szwanku znacznie wyższe, a ponad to bardzo długo pozostaje gorący i dlatego idealnie sprawdza się podczas smażenia steków.

Jak długo smażyć ?

Wszystko zależy od tego jakie mięso smażymy, jakiej grubości jest kawałek oraz jaki stopień wysmażenia chcemy osiągnąć – Rare, Medium czy może Well Done, ale przeważnie wystarcza kilka minut na każdą stronę mięsa, kamień smaży na prawdę ekspresowo i trzeba uważać żeby nie „przedobrzyć”.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą OFERTĄ.

Jeśli potrzebne są Państwu inne wymiary kamienia na grill niż te, które znajdują się w naszej ofercie wystarczy, że skierujecie do nas zapytanie z preferowanymi wymiarami płyty, a my na pewno przygotujemy dla was korzystną ofertę i szybko zrealizujemy zamówienie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w naszym sklepie internetowym.

Jesteśmy producentem produktów z kamienia naturalnego do kuchni (deski do krojenia z granitu, kamienie do grilla) i do wystroju wnętrz (stoliki i blaty marmurowe, podstawki pod figurki/głośniki stereo).

Przejdź do sklepu