Jesteśmy producentem podstawek różnego przeznaczenia z kamienia naturalnego: granitu i marmuru. Na blogu dzielimy się informacjami o naszych produktach, inspiracjami, przepisami oraz ciekawostkami. Zapraszamy do lektury!

TOP 5 – najbardziej pożądane odcienie granitu

Najbardziej rozchwytywane rodzaje kamienia do wnętrz. Trendy roku 2017.

Deski granitowe w najpopularniejszych kolorach granitu.

Decydując się na zakup płyt granitowych, oprócz poznania zalet i sposobów poprawnego postępowania z tym surowcem, najważniejszą kwestią jest dostosować jego kolorystykę do pożądanego przez nas stylu pomieszczenia, w którym ma się znajdować.

Wbrew pozorom rodzajów granitu jest naprawdę wiele (grubo ponad 100 odmian). Pozwala to na idealne dopasowanie naszego nowego nabytku do istniejących już mebli bądź stylu wnętrza. Poniżej prezentujemy najchętniej wybierane wzory granitu wraz z ich międzynarodowymi nazwami:

Whiscont White

Indyjski granit o nazwie Wiscont White - białe w czarne smugi i kropki

Granit Wiscont White

Biały, dostojny kamień o nieregularnych czarnych pasmach. Wspaniale kontrastuje z ciemnymi meblami, ale równie dobrze prezentuje się na białych meblach w nowoczesnych kuchniach. Jest doskonałym materiałem na blat w pomieszczeniu o jasnej stylizacji np. w łazience. Świetnie wygląda jako element dekoracyjny stołu, a także doskonale spisze się jako deska do krojenia nadająca wyrazu wnętrzu kuchennemu.

Absolute Black

Jednolity czarny kamień. Głęboka, błyszcząca czerń i drobniutkie jasne ziarno.

Granit Absolute Black

Czerń od zawsze była symbolem elegancji. Nie inaczej jest w przypadku czarnego granitu. Elegancki i stylowy kamień idealnie nadający się jako blat do nowoczesnej kuchni lub podstawa pod statuetki i wyróżnienia. Wspaniale podkreśli i wyróżni przedmioty na nim się znajdujące oraz nada im pełny gracji i stylu wygląd. Czarny jest najbardziej uniwersalnym kolorem pasującym do różnych styli mebli kuchennych od rustykalnych po nowoczesne.

 Prado Gold

Pochodzący aż z Brazyli granit o nazwie Prado Gold i ładnej złotawej kolorystyce

Granit Prado Gold

Pochodzący z Indii kamień o złoto-żółtym zabarwieniu często pokryty jest różnokolorowymi smugami, przecinającymi jego powierzchnie. Najczęściej wykorzystywana jest do podawania gorących dań lub półmisków. Jedzenie wyzwala endorfiny, tak samo jak żółty kolor – połączenie idealne?

Shivakashi

Jasnokremowy kamień w czerwone mazy, pochodzący aż z dalekiej Azji.

Granit Shivakashi (Indie)

Granit w barwach kremowych wyróżnia się mnogością przebarwień oraz licznymi smugami w barwach oscylujących od jasnej czerwieni po mocny bordowy. Fantastycznie prezentuje się w pomieszczeniach o jasnym wystroju, stanowiąc element jednocześnie doskonale wpasowujący się w istniejąca już stylistykę jak i podkreślającą swoje walory kolorystyczne.

Star Galaxy

Czarny kamień z drobnym złotym i srebrnym ziarnem

Granit indyjski Star Galaxy

Kto nie chciałby się zatracić w obserwacji rozgwieżdżonego nieba? Decydując się na granit Star Galaxy, mamy okazję doświadczać tego na co dzień. Kruczoczarny blat z występującymi plamkami sięgającymi kolorytem od złota po biel rzeczywiście przypomina rozgwieżdżone niebo oraz nada naszej kuchni gustownego wyglądu.

Natomiast podstawki z tego indyjskiego kamienia znacząco zwiększą prestiż umiejscowionych na nim przedmiotów.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w naszym sklepie internetowym.

Jesteśmy producentem produktów z kamienia naturalnego do kuchni (deski do krojenia z granitu, kamienie do grilla) i do wystroju wnętrz (stoliki i blaty marmurowe, podstawki pod figurki/głośniki stereo).

Przejdź do sklepu