Jesteśmy producentem podstawek różnego przeznaczenia z kamienia naturalnego: granitu i marmuru. Na blogu dzielimy się informacjami o naszych produktach, inspiracjami, przepisami oraz ciekawostkami. Zapraszamy do lektury!

Granit – ekskluzywny element dla fotografii

Kamień jako element fotografii podkreślający walory przedmiotu

Podstawka z kamienia użyta jako rekwizyt do zdjęcia

Jakiś czas temu rozmawiałem ze znajomym, który na co dzień prowadzi agencję mobilni-barmani.pl – zajmującą się obsługą barmańską imprez.

Stanął on przed nie lada problemem wykonania ciekawej sesji zdjęciowej…

Tym razem nie chodziło o standardowe zdjęcia barmanów „w akcji”, a głównym tematem owej sesji miały być jak bardzo przez wielu lubiane kolorowe napoje rozweselające czyli po prostu drinki 😉
Cały problem polegał na doborze odpowiedniego sposobu prezentacji tak aby wyeksponować produkt w taki sposób, który od razu zachęci czytelników jego bloga do wypróbowania przepisu na drinka.

Jako, że szklanka z kolorowym napojem postawiona bezpośrednio na ladzie barowej prezentowałaby się po prostu średnio trzeba było znaleźć oryginalniejsze rozwiązanie… Po chwili dywagacji i namysłów wpadliśmy na rozwiązanie, które okazało się być na wyciągniecie ręki. Kolega przecież od jakiegoś już czasu używał jednej z naszych kamiennych podstawek do krojenia oraz przygotowywania owoców podczas imprez. Niesamowita kolorystka wypolerowanego granitu okazała się strzałem w 10.

Balejaż barw jakie występują w granicie Astoria Gold idealnie komponował się z kolorystyką drinków, które miały trafić na bloga. Mało tego, po przeprowadzonej sesji okazało się również, że połysk kamienia naturalnego idealnie wyróżnia przedmiot na nim postawiony i tym samy nadaje zdjęciom nowej jakości i nietuzinkowego wyglądu.

Warto zaznaczyć, że kamień naturalny występujący w przyrodzie potrafi przyjmować dosłownie każdy kolor, a minerały i związki w nim występujące (takie jak krzemionki, kwarc, skalenie itd.) formują się w niepowtarzalne i przepiękne wzory.

Dlatego też dla osoby szukającej inspiracji fotografowanie przedmiotów w akompaniamencie granitu lub marmuru będzie idealnym rozwiązaniem.

Niejednokrotnie blogerzy z którymi współpracujemy doceniali walory kamienia i otwarcie przyznawali, że zdjęcia potraw najlepiej wychodzą na kamieniu.
Oczywiście fotografowanie na idealnie spolerowanym granicie jest sporym wyzwaniem ze względu na odbicie światła i efekt lustra, ale dla wprawionej osoby, dysponującej profesjonalnym sprzętem takie drobne „utrudnienia” nie stanowią problemu.

Mało tego, odpowiednie wykorzystanie w/w cech kamienia pozwala na uzyskanie zniewalających efektów.

Dlatego jeśli szukasz ciekawego i co ważniejsze niepowtarzalnego podłoża do fotografowania to pomyśli o naszych podstawkach.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w naszym sklepie internetowym.

Jesteśmy producentem produktów z kamienia naturalnego do kuchni (deski do krojenia z granitu, kamienie do grilla) i do wystroju wnętrz (stoliki i blaty marmurowe, podstawki pod figurki/głośniki stereo).

Przejdź do sklepu