Jesteśmy producentem podstawek różnego przeznaczenia z kamienia naturalnego: granitu i marmuru. Na blogu dzielimy się informacjami o naszych produktach, inspiracjami, przepisami oraz ciekawostkami. Zapraszamy do lektury!

Postumenty, jaki materiał wybrać ?

Nie wiesz jakie podstawy użyć pod figurkę, statuetkę lub model ? Mamy idealne rozwiązanie.

Postument z czarnego granitu pod statuetkę

Możliwości alternatywnego wykorzystania granitu jest mnóstwo, jedną z nich jest użycie odpowiednio przygotowanego kawałka kamienia jako podstawki pod figurkę, statuetkę, kryształ, lub innego rodzaju pamiątkę czy też nagrodę. Dlatego też dziś napisze kilka słów więcej o możliwościach oraz technicznych rozwiązaniach przy tworzeniu podstawek dla branży kolekcjonerskiej/modelarskiej.

Zacznijmy od uzasadnienia – dlaczego granit sprawdza się jako podstawka ?

Przecież można użyć drewna, plastiku lub innego sztucznego materiału, który jest tańszy i łatwiej dostępny.

Jednak podstawka z granitu ma znaczną przewagę nad konkurencją z tych oto powodów:

  • ma dużą wagę przy niewielkich rozmiarach i dzięki temu zapewnia bardzo dobrą stabilizację nawet przy dużym i rozległym obiekcie, który do niego jest przytwierdzony,
  • estetyczny wygląd – polerowany kamień ze względu na wysoki połyski prezentuje się świetnie i podkreśla przedmiot znajdujący się na nim,
  • szeroka gama kolorów – kolor kamienia można dopasować do każdego rodzaju obiektu na nim umieszczonego
  • dowolność w zakresie kształtów i wymiarów,
  • możliwość wygrawerowania napisu.

Do czego najczęściej wykorzystuje się tego rodzaju podstawki ?

– jako podstawka po kryształ, co raz popularniejsze stają się kryształy w których graweruje się laserem dowolne dedykacje, teksty czy nawet wizerunki.

Wyprodukowaliśmy już setki podstawek, które właśnie w połączeniu z kryształem pełniły funkcję nagrody dla uczestników różnych imprez sportowych np. turniejów golfowych

– jako podstawki pod figurki,
– jako podstawki pod statuetki – bardzo często spotyka się różnego rodzaju figurki mosiężne lub odlewy z brązu i jakby nie patrzeć takie elementy najlepiej prezentują się na solidnej i ciężkiej podstawce z czarnego kamienia – granitu. Wystarczy przejrzeć kilka pierwszych grafik w google, żeby zrozumieć skąd taka opinia 🙂
– inne przedmioty w zależności od inwencji twórczej projektanta

Jakie są możliwości mocowania/przytwierdzenia figurki, statuetki, kryształu lub innego elementu do granitu ?

– klejenie bezbarwnym światłoutwardzalnym klejem UV – najczęściej stosowane przy płaskiej podstawie klejonego elementu. Klej ten ma też ważną zaletę, a mianowicie jest bezbarwny, dlatego też idealnie sprawdza się w przypadku przezroczystych elementów.

– przykręcenie do granitu – w kamieniu możemy wykonać dowolne otwory np. okrągłe w przypadku wiertła lub też w innym kształcie wtedy przeważnie wykonywane są w technologi WaterJet czyli po prostu wycinane są strumieniem wody pod bardzo dużym ciśnieniem z dodatkiem korundu (kwarcu).
– wykorzystanie sylikonu – jedna z tańszych, a przy tym bardzo trwałych i skutecznych metod klejenia różnego rodzaju materiałów z kamieniem.
Solidna podstawka z czarnego kamienia.

Dla firm zainteresowanych współpracą:

Jeśli zajmujesz się produkcją lub sprzedażą figurek, statuetek, kryształów lub innych obiektów i szukasz ciekawych rozwiązań w zakresie podstawek pod swoje wyroby to zapraszamy do współpracy.

Napisz do nas: info@artigiano.pl lub zadzwoń: 693-436-470.

Przykładowe nasze produkty można zobaczyć tutaj: podstawki pod figurki
Jeśli jednak interesuje Cię zupełnie inny kolor, wymiar czy też kształt to po prostu skontaktuj się z nami, a na pewno pomożemy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w naszym sklepie internetowym.

Jesteśmy producentem produktów z kamienia naturalnego do kuchni (deski do krojenia z granitu, kamienie do grilla) i do wystroju wnętrz (stoliki i blaty marmurowe, podstawki pod figurki/głośniki stereo).

Przejdź do sklepu